سایت تاما صفحه اول سایت تماس با ما ورود اعضاء پست الکترونیک
اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی
گروه آموزشی طراحی و دوخت
منوی اصلی
سی و سومین دوره مسابقات ورزشی دانش اموزان پسر سراسر کشور - اراک- تابستان 95


ای خدای دگرگون کننده دلها و دیده ها
ای تدبیر کننده روز و شب
ای دگرگون کننده حالی به حالی دیگر
حال مارا به بهترین حال دگرگون کن

همکاران گرامی هرروزتان نوروز نوروزتان پیروز باد

ادامه خبر ...

باسلام 

به اطلاع همکاران گرامی می رسانم زمان برگزاری بخش عملی مسابقات علمی کاربردی شاخه کاردانش وعلمی عملی فنی حرفه ای در روز چهارشنبه 95/12/18 درمحل هنرستان ساعی ناحیه 2 برگزار می گردد.

ادامه خبر ...

قایل توجه همکاران محترم رشته پوشاک وطراحی ودوخت

لطفا لیست تجهیزات موجود در هنرستان ولیست کمبودهای تجهیزات را تا روز پنجشنبه 95/11/5 طبق فرم ارسالی به همراه داشته باشید

باتشکر

ادامه خبر ...

باسلام خدمت همکاران گرامی 

به اطلاع میرسانم کلاس ضمن خدمت طراحی والگوسازی لباس زنانه طبق تاریخ های اعلام شده برگزار میگردد

تاریخ جلسه ای که به علت بارش برف کنسل گردید متعاقبا اعلام میگردد

ادامه خبر ...
فراخوان مسابقه طراحی پوستر ششمین جشنواره بین المللی مد ولباس فجر

فراخوان مسابقه طراحی پوستر ششمین جشنواره بین المللی مد ولباس فجر

دبیرخانه ستاد ششمین جشنواره بین المللی مد ولباس فجر به منظور بهره مندی از حضور هنرمندان خلاق و طرح های نو و بدیع ، طراحی پوستر جشنواره ششم را با اعلام فراخوان عمومی و دعوت از هنرمندان به شکل مسابقه برگزار می نماید.

نو آوری ،خلاقیت،زیبایی بصری،و تکیه بر محوریت نمادهای ایرانی _اسلامی از ملاک های اصلی طراحی پوستر جشنواره خواهد بود

ادامه خبر ...
فراخوان ششمین جشنواره مد و لباس فجر

 

فراخوان 

جشنواره مد و لباس اسلامی‌ـ ایرانی به منظور معرفی الگوها و سبک­های اصیل و نوین اسلامی و ملّی در پوشش و سبک زندگی که هویت و اصالت خود را از نمادهای فرهنگ، هنر و تمدن ایرانی گرفته است، برگزار می­گردد. این جشنواره محل مناسبی است برای نمایش توانمندی­ها  و ظرفیت­های فرهنگ و هنر ایرانی و صنایع و اصناف پیشرو داخلی و نیز سایر بخش­های عمومی و خصوصی مرتبط در راستای طراحی، تولید و اشاعه الگوهای نوین برای رفتارهای اجتماعی اعم از پوشش و آراستگی محیط زندگی به خصوص برای نسل جوان با این هدف که بتوانند در انتخاب سبک رفتار از مدل­های برآمده از هویت اسلامی ـ ملّی خود الگو بگیرند. نمایش طرح­های لباس و پارچه، الگوهای پارچه، کالاها، صنایع و هنرهای وابسته به پوشاک و مجموعه فعالیت­هایی که در چارچوب ضوابط و مقررات قانونی و موازین شرعی در راستای معرفی سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی قابلیت معرفی دارند،و تحقق بخش مهمی از اهداف اقتصاد مقاومتی نیز رسالت این جشنواره است.

ادامه خبر ...

به گزارش روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس، در این فراخوان آمده است : اهداف کلی این جشنواره ارتقاء و تقویت نگاه دینی در کلیه فعالیت های مرتبط، فراهم کردن زمینه های بکارگیری و اشاعه نمادها،نشان ها و مولفه های هویت اسلامی ایرانی درعرصه پوشاک و سبک زندگی، هدایت بازار پوشاک به سوی تولید داخلی و تشویق آحاد مردم به  پرهیز از انتخاب ومصرف الگوهای بیگانه وغیرمانوس با فرهنگ و هویت ایرانی، فرهنگ سازی وایجاد گفتمان درزمینه  اقتصاد مقاومتی، ایجاد اشتغال پایدار در عرصه صنعت پوشاک و نساجی کشور، ارج نهادن به زحمات پیشکسوتان، چهره‌های ماندگار عرصه طراحی  مد و لباس کشور، تشویق و حمایت از طراحان وفعالان  مستعد در حوزه مد وپوشاک اسلامی_ایرانی، تجلیل از فعالان مد ولباس در عرصه های تولید وعرضه پوشاک داخلی، معرفی ظرفیت های گسترده طراحی و تولید لباس اسلامی و ایرانی به مردم ومسوولان در جهت تقویت ظرفیت‌های مبتنی بر اقتصاد مقاومتی و کاربردی کردن آثار برگزیده و معرفی آنهاست.این جشنواره در بخش های اصلی شامل طراحی لباس(مسابقه و نمایش)، علمی و دانشگاهی، فرهنگی و هنری، صنعت و فناوری های نوین، بین الملل، انجمن ها و موسسات هنری مد و لباس، استان های و اقوام (غیر متمرکز) عرضه محصولات کاربردی ایرانی و اسلامی و اصناف و اتحادیه‌ها برگزار می‌شود.

در این فراخوان همچنین آمده است: این جشنواره در این دوره با محوریت بر روی لباس اجتماع، به عنوان پوشش کاربردی جامعه برگزار شده و رویکری علمی و هنری نسبت به این حوزه خواهد داشت.

علاقه مندان تا دهم بهمن فرصت دارند تا نسبت به ثبت نام در سایت جشنواره به نشانی www.iranmode.com  اقدام کنند .

طراحان، تولیدکنندگان و فعالان مد و لباس کشور برای دریافت فایل کامل این فراخوان به سایت کارگروه ساماندهی مد و لباس مراجعه کنند.

این جشنواره به روال 5 دوره گذشته اسفند ماه در تهران و همزمان در 15استان کشور برگزار می شود.

ادامه خبر ...
یک نکته از هزاران

خوشبخت كسي است كه به يكي از اين دو چيز دسترسي دارد، يا كتاب هاي خوب و يا دوستاني كه اهل كتاب باشندويكتور هوگو»

مناسبت ها

لینک های مفید